I. Pécsi Zé Feszt

A Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet tematikus nagyrendezvénye, az intézetben született és Király Ferenc által nemesített Zé fajták jegyében.

A program: kétnapos sétáló kóstoló több mint 30 résztvevő pincészettel az ország majd' minden pontjáról, szakmai konferencia, tematikus borverseny és mesterkurzus.

Reflektorfényben a Zenitek, Zengők, Zefírek, Zéták és Zeusok, de mellettük a kiállító pincészetek egyéb fehér, rozé és vörös borai is bemutatkoznak.

A pécsi borvidék borászai mellett találkozhatunk balatoni, egri, etyeki, bükki, mátrai, móri, neszmélyi, soproni, szekszárdi és tokaji borászatokkal is, akik bebizonyítják, hogy a Zé fajták ezer arcúak lehetnek. Érkeznek friss reduktív tételek, hordóérleltek, kései szüretelésűek, desszertborok és pezsgők egyaránt, kinek-kinek ízlése szerint.

Az éhség csillapításáról Wirth Gabi-féle borkekszek, Gergen sajtok és Fekedi Stifolderek gondoskodnak.

További információk:

Esemény időpontja: 2018. december 14. 10:30 - 2018. december 15. 21:00

Esemény helyszíne és címe: PTE KPVK Aula, 7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1. (volt FEEK aula)