Városi díjban részesült a PTE BTK egykori hallgatója

Bóka Máténak a magas színvonalon végzett újságírói, szerkesztői és főszerkesztői tevékenységéért, a tényeket sokoldalúan, hitelesen és objektíven feltáró tájékoztatásért Várady Ferenc-díjat nyújtott át az önkormányzat nevében 2016.04.09-én Páva Zsolt polgármester.
Bóka Máté, a Pécsi Hírek és a PécsMa.hu főszerkesztője 1978-ban született Szegeden. Érettségi bizonyítványt a komlói Nagy László Gimnáziumban szerzett 1996-ban. A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszéke magyar szakán diplomázott.

Újságírói munkáját 2004-ben a Dunántúli Napló komlói kirendeltségénél kezdte, majd 2005-ben átkerült a pécsi központi szerkesztőséghez. 2006 és 2010 között a Pécsi Újság.hu internetes hírportálnál szerkesztő-újságíró. 2010 óta Pécs Város közéleti hetilapja, a Pécsi Hírek és a Pécsi Kreatív Központ Kft. szellemi tulajdonának, a PecsMa.hu internetes hírportál főszerkesztője.

Bóka Máté írásai a valósághű tájékoztatás, a határozott világnézetű publicisztika, a tényfeltáró újságírás, a tényekre alapozott megállapítások elvére épülnek.