Fogyasztás és közösségek - interdiszciplináris szimpózium

A fogyasztás kérdéskörének elméleti vizsgálatával és a fogyasztás alakulásának kutatásával számos tudományterület foglalkozik. A témában felhalmozott tudományos ismeretek, modellek, kutatási eredmények azonban legtöbbször nem lépik át az adott tudományterület határait, és ez nem kedvez a szinergikus hatások létrejöttének, a diszciplinák közötti átjárásnak és az interdiszciplináris eredmények megszületésének. Ezt az akadályt kívánja megbontani a „Fogyasztás és közösségek” címet viselő interdiszciplináris szimpózium, amelynek alapvető célja az, hogy megtörténjen a fogyasztásról szóló kutatások számbavétele, és elinduljon a multidiszciplináris párbeszéd az egyes tudományágak képviselői között.

A TÁMOP-4.2.1.C-14/1/KONV-2015-0010 projekt keretében szervezett kétszer félnapos rendezvényen filozófus, történész, szociológus, közgazdász, pszichológus kutatók arra a gondolatra felfűzve járják körbe a fogyasztás trendjeit, kulturális, társadalmi, gazdasági és történeti vonatkozásait, hogy a fogyasztás hogyan segíti elő a különböző szempontok (pl. szubkultúra, morál, stílus, identitás stb.) mentén formálódó mikro-, mezo- esetleg makroközösségek létrejöttét.

Időpont: 2015. november 25-26.

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar Halasy-Nagy Aula

A szimpóziumon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A szimpózium részletes programja itt.

2015 november 25., szerda - 11:00
2015 november 26., csütörtök - 18:00