Illyés Nap

November másodika Illyés Gyula születésének évfordulója, november harmadika a Magyar Tudomány Ünnepe, amikor országszerte a Magyar Tudományos Akadémia 1825-ben történt alapítását ünnepeljük.
A PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar 2015. november 3-án - a szekszárdi jogelőd kar hagyományainak szellemében - ünnepi rendezvénysorozattal emlékezik meg e két évfordulóról.
Az ünnepi események helyszíne a PTE KPVK szekszárdi campusa (Szekszárd, Rákóczi u. 1.)

Program:
15.00 A PTE KPVK Tudományos Bizottságának ÜNNEPI ÜLÉSE
Köszöntőt mond:
Prof. Dr. Horváth Béla egyetemi tanár, dékán (PTE KPVK)

15.15 A konverzációs viselkedés jellemzői
Előadó: Dr. habil Boronkai Dóra PhD adjunktus (PTE KPVK IGYPI)

15.45 A PTE KPVK Tudományos Közlemények XVII. kötetének bemutatója
Levezető elnök: Dr. habil Nagy Janka Teodóra PhD főiskolai tanár, a Tudományos Bizottság elnöke
A kiadványt bemutatja: Farkas Éva, a kötet szerkesztője

16.15 Szünet

16.30 A magyar szakképzési rendszer szerepe a munka-alapú társadalomban
Előadó: Dr. habil Vámosi Tamás PhD adjunktus (PTE KPVK Felnőttképzési Központ)

18.00 Illyés Gyula szobrának megkoszorúzása
Ünnepi beszédet mond: Prof. Dr. Horváth Béla egyetemi tanár, dékán (PTE KPVK)
Helyszín: PTE KPVK Aula (Szekszárd, Rákóczi u. 1.)

18.15 Illyés Emlékünnepség, majd az Illyés-plakett átadása
Közreműködnek: Bráz Máté Milán, Horgász Dezső, Németh Judit valamint a PTE Illyés Gyula Kar hallgatói

Illyés Plakett
A PTE Illyés Gyula Kar Kari Tanácsa 1998 szeptember 16-án - még Főiskolai Karként - alapította az Illyés Plakett kitüntetést.
A díj három fokozatának odaítélésével kiemelkedő tudományos, szakmai, közéleti tevékenységet végző oktatóinak, példamutató munkát, emberi magatartást tanúsító munkatársainak eredményei iránti megbecsülését, illetve a Kar életében kiemelt szerepet játszó támogató partnereinek elismerését kívánja kifejezni az intézmény.
Atadására évente, hagyományosan Illyés Gyula születésnapjához közeli időpontban, az Illyés-Nap kari ünnepség keretében kerül sor, amely egyúttal a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat kari nyitó ünnepsége is.

2015 november 03., kedd - 15:00
2015 november 03., kedd - 19:00