Janus Egyetemi Színház: A helység kalapácsa

zenés hősköltemény a vándorszínészetről
Petőfi Sándor azonos című hőskölteménye nyomán – szabadon

Időpont: Február 3-án és 4-én, 19 óra

Petrovics Sándor egy romantikus színpadi "izén" felháborodva beáll vándorszínésznek Szép Mihály társulatához, ahol hamar ráveszi igazgatóját és színész társait, hogy az általa frissiben megírt A helység kalapácsa című hőskölteményt adják elő. A próbákat maga a szerző vezeti, erősen közepes rendezői tálentummal, ráadásul a kritika sem veszi pártfogásába a produkciót. A bukás szinte elkerülhetetlen. De sebaj, hiszen Petőfi amúgy sem színházi zsenije miatt lett kötelező olvasmány.

Petrovics Sándor, író-rendező és a kevésszavú bíró: Zakariás Máté
Fáncsy Lajos színész és a széles tenyerű Fejenagy, a helység kalapácsa: Inhof László
Szép Mihály vidéki színi direktor és a helybeli lágyszívű Kántor: Mikuli János
Szépné Jolán színésznő és a szemérmetes Erzsók: Pásztó Renáta
Sziklavölgyi, színész és Harangláb, a fondor lelkületű egyházfi: Szabó Márk József
Prepaliczay Róza színésznő és az amazontermészetű Márta, valamint nadrágszerepben vitéz Csepű Palkó, a tiszteletes két pej csikajának jókedvű abrakolója: László Virág
Leveleki, színész és Bagarja, a béke barátja: Kuti Gergely
Tibor a műszakos: Horváth Marin

Köszönet Lengyel Noémi dramaturgnak, aki az eredeti, Benedek Miklós által összeállított szöveget szabad felhasználásra a JESZ rendelkezésére bocsátotta.

Jegyárak: A részvétel ingyenes, de előzetes jelentkezéshez kötött!
Jelentkezni lehet a +36 72 501 500/28292 és a jesz@pte.hu elérhetőségeken.

2016 február 03., szerda - 19:00
2016 február 04., csütörtök - 23:00