Janus Egyetemi Színház: Örömöcskék, vétkecskék

A Janus Egyetemi Színház alábbi műsorát szeretnénk a figyelmükbe ajánlani:

Örömöcskék, vétkecskék - pajzán és szerelmes népi történetek Kóka Rozália, Nagy Olga és Balázs Lívia gyűjtéseiből

Időpont: Április 18-án, 19-én és 20-án, 19 óra
Helyszín: 7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 16.

Előadásunk a Janus Egyetemi Színház legújabb nemzedékét szólaltatja meg. Ehhez Kóka Rozália, Nagy Olga és Balázs Lívia népi történeteit hívjuk segítségül. A hol szomorú, hol víg tréfák és mesék, a hol balladai, hol szókimondó vaskos történetek középpontjába (mi más?) a férfi – nő kapcsolat, a szerelem kerül, mert bármilyen fájdalmat, szomorúságot okozunk is egymásnak,a legmélyebb gyönyörűséget, igazi menedéket mégiscsak egymásban lelünk. Ezt ismerjük fel 18-20 évesen, és kötünk örök szövetséget az életigenlő szerelemmel. Ezt a gondolatot igyekszünk a székely, a rábaközi, a bukovinai, a csángó mesék felhasználásával színpadi formába önteni, hogy megmutathassuk magunkat.
Ajánlóul pedig idézzük hol szívszorító, hol kacagtató pajzán, szerelmes történeteink darabbéli zárómondatait: „Higyjék meg, ezen a világon a legnagyobb dolog a szerelem! Ha nincsen társad vagy szeretetlen társval kell élj, olyan, mintha örökké homályban vónál. Ha van, kit szeress, s tégedet es szeret­nek, magad virág vagy, s örökké süt reád a Nap.”

Játsszák: Faa Eszter, Rajner Dániel, Urbán Richárd, Glázer Bálint, Popa Máté, Mekis Flóra, Kling Johanna, Mészáros Dávid, Hetesi Júlia, Görbe Dániel, Mach Cseperke, Frőlich Kristóf, Somogyi Bianka, Kopa Marcell, Tóth Benedek Ernő

zene: Kopeczky Péter
mozgás: Hágen Zsuzsa
látvány: Herczig Zsófia
rendező: Mikuli János

A részvétel ingyenes, de előzetes jelentkezéshez kötött!
Jelentkezni lehet a +36 72 501 500/28292 és a jesz@pte.hu elérhetőségeken.

2016 április 18., hétfő - 19:00
2016 április 21., csütörtök - 00:00