Janus Egyetemi Színház: Retúrjegyet!

Retúrjegyet!
Dokumentumszínház

"A magyar nagyvárosok mezőnyében Pécs vesztette a legtöbbet népességéből az elmúlt években – az egész országot érintő elvándorlási hullám tehát nálunk a leglátványosabb. Miért és hova vágyódnak el az itt élő emberek? Mit akarnak? Pénzt? Sikert? Pálmafákat? És mit neveznek az otthonuknak? Egyáltalán szükségük van-e otthonra?

Továbbá mit gondolnak rólunk azok a külföldiek, akik éppen Pécset választották otthonuknak? Hogyan látják a magyarokat, és hogyan hasonlítják össze a saját kultúrájukat az ittenivel?
Az előadás pécsi emberek életét mutatja be, olyanokét, akik máshol lennének, de közben próbálják megérteni, hogy milyen az a hely, ahol vannak, ahol közös nyelvet beszélnek, és ahol mégsem találják önmagukat.

A szövegkönyv valódi dokumentumokon alapszik: pécsi magyarokkal és Pécsen élő külföldiekkel készült interjúk inspirálták. Valós történeteket felhasználva kívánunk beszélni az elvándorlásról, de nem is annyira a tudományosság igényével, inkább a téma költőiségét megragadva, a humor és az irónia elemeit is felhasználva.

Az előadás írója és rendezője a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatója, Kelemen Kristóf."

Időpont: 2015. november 20., 30. és december 1. 19 óra, illetve november 23. 18 óra 30 perc.

Az előadásokra ingyenes a belépés, de regisztráció szükséges a megadott e-mail címen illetve telefonszámon! Megértésüket köszönjük.

Janus Egyetemi Színház
7621 Pécs, Zsolnay Vilmos u.16.
06 72 501 500/28292;
Előzetes jelentkezés a jesz@pte.hu e-mail címen.
www.jesz.pte.hu

2015 november 20., péntek - 19:00