Thienemann Tivadar és a mai szakmai tudományok – tudományos konferencia

Thienemann Tivadar születésének 125. és halálának 30. évfordulója alkalmából a Pécsi Tudományegyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolája, Bölcsészettudományi Karának Irodalom Tanszékei és a Kronosz Kiadó tudományos konferenciát szerveznek 2015. október 16-án és 17-én.

A két világháború közötti évtizedek magyar szellemi életének és a szellemtörténeti irányzatnak kiemelkedő képviselője volt Thienemann Tivadar, a pécsi Erzsébet Tudományegyetem professzora, az Irodalomtörténeti alapfogalmak (1931) szerzője, a Minerva folyóirat szerkesztője (1922-1940), aki éveken át a Bölcsészkar dékáni tisztségét is betöltötte. Három és fél évtizedes amerikai emigrációja során adta ki kétkötetes nyelvpszichológiai munkáját, The Interpretation of Language (1973) címmel.

A konferencia előadásai Thienemann Tivadar életművének többféle összefüggését elemzik, tisztelegve a tudós nagyhatású munkássága előtt. A konferencia az ebben az évben a pécsi bölcsészkar irodalom tanszékein kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő Thienemann-előadásokhoz is kapcsolódik.

Helyszín: PTE BTK, Pécs, Ifjúság útja 6., Kari Tanácsterem

A részletes program elérhető itt.

2015 október 16., péntek - 14:00
2015 október 18., vasárnap - 00:00