A tudomány élvonalában PTE alumniként

BALANYI BIBIÁNA, a világ legintelligensebb embereit összefogó szervezet (Mensa) elnöke 2015-2017 között, 1997-ben végzett angol-német szakon.

DR. BUZSÁKI GYÖRGY, agykutató, Agy-díjas: The Brain Prize 2011. A PTE ÁOK-n végzett 1974-ben.

DR. BÜKI ANDRÁS, az idegsebészet professzora, PTE KK Idegsebészeti Klinika igazgatója, az INTS (International Neurotrauma Society ) világszervezet elnöke. A PTE ÁOK-n végzett 1990-ben, majd 2000 Ph.D. fokozatot szerzett.

DR. SIMONYI KÁROLY,  tudós. A PTE ÁJK jogelőd intézményében végzett. 2001-ben elhunyt.

DR. VIZI E. SZILVESZTER, Széchenyi-nagydíjas magyar orvos, farmakológus, volt MTA elnök, az MTA rendes tagja. Tanulmányait a POTE-n kezdte 1955-ben.

DR. WEISS JÁNOS, filozófus, filozófiatörténész, egyetemi tanár. A PTE KTK-n végzett 1980-ban.