Dr. BAGDI EMŐKE, Pszichológus, klinikai szakpszichológus, író. Diplomáját és doktori fokozatát a PTE-n szerezte. Számos tudományos publikációja mellett ismeretterjesztő előadásaival és könyveivel nemzetközileg is elismert szakember.
BALANYI BIBIÁNA, a világ legintelligensebb embereit összefogó szervezet (Mensa) elnöke 2015-2017 között, 1997-ben végzett angol-német szakon.
DR. BUZSÁKI GYÖRGY, agykutató, Agy-díjas: The Brain Prize 2011. – Ez a legnagyobb elismerés az idegtudomány területén. A PTE ÁOK-n végzett 1974-ben. Munkásság: Az agyhullámok és az idegi hálózatok működésének kutatásában végzett úttörő munkát.
DR. BÜKI ANDRÁS, az idegsebészet professzora, PTE KK Idegsebészeti Klinika igazgatója, az INTS (International Neurotrauma Society ) világszervezet elnöke. A PTE ÁOK-n végzett 1990-ben, majd 2000 Ph.D. fokozatot szerzett.
Dr. FREUND TAMÁS, Neurobiológus, az MTA elnöke (2020-tól), Széchenyi-díjas kutató.
A Pécsi Tudományegyetemen szerzett diplomát orvostudományi szakon. Agyi hálózatok kutatásában világszintű eredményeket ért el.
HELYES ZSUZSANNA, Díj: Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Prémium Kutatói Díja – Fájdalomkutatás területén végzett kutatásaiért. Munkásság: Farmakológus, a fájdalom mechanizmusainak feltárásában úttörő szerepe van.
Dr. JUHÁSZ GYÖRGY, Genetikus és molekuláris biológus, a rákkutatás egyik nemzetközileg elismert szakembere. PTE-n végzett biológia szakon, majd külföldön folytatta kutatásait a rákos sejtek genetikai mutációiról.
KECSKÉS LÁSZLÓ, Díj: Pro Universitate Díj, számos nemzetközi jogi elismerés.
Munkásság: Nemzetközi gazdasági jog professzora, a magyar és európai jogtudomány kiemelkedő képviselője.
ROSIVALL LÁSZLÓ, Díj: Magyar Érdemrend Tisztikeresztje (2014), több nemzetközi nephrológiai díj.
Munkásság: Nephrológus, a vesekutatás egyik nemzetközileg elismert alakja.
DR. SIMONYI KÁROLY, tudós. A PTE ÁJK jogelőd intézményében végzett. 2001-ben elhunyt.
Dr. SZABÓ ATTILA, Szívsebész, innovatív műtéti eljárások kifejlesztője.
Diplomáját a PTE Általános Orvostudományi Karán szerezte. Munkája különösen a szívtranszplantáció és a mesterséges szívfejlesztés terén ismert.
Prof. Dr. TÖRŐCSIK MÁRIA, A PTE Közgazdaságtudományi Karának professzora, aki közgazdász diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen szerezte. Kutatási területei közé tartozik a fogyasztói magatartás, a trendkutatás és a marketing aktuális kérdései. Számos publikációja jelent meg ezekben a témákban, és több szakkönyvet is írt a marketing különböző területeiről.
Díjak: Tonk Emil Életműdíj, Magyar Tudományos Akadémia Arany életpálya, Cursus Vitae Aureus díj 2024.
VARGA CSABA, Széchenyi-díjas magyar jogfilozófus, a jogelmélet és a jogfilozófia kiemelkedő alakja. 1965-ben végzett "Summa cum laude" a pécsi egyetemen. 1976-ban kandidátusi, 1991-ben akadémiai doktori címet szerzett; ekkortól tudományos tanácsadó. 2011-től kutató professor emeritus. 2002 óta az International Academy of Comparative Law választott tagja.
VÉGH LÁSZLÓ, Díj: Nemzetközi publikációs díjak a kvantumoptika és fotonika területén.
Munkásság: Fizikus, a lézerfizika és kvantumoptika területén dolgozik.
DR. VIZI E. SZILVESZTER, Széchenyi-nagydíjas magyar orvos, farmakológus, volt MTA elnök, az MTA rendes tagja. Tanulmányait a POTE-n kezdte 1955-ben.
DR. WEISS JÁNOS, filozófus, filozófiatörténész, egyetemi tanár. A PTE KTK-n végzett 1980-ban.