Híres művészek a PTE alumni közösségben

BARÁTI KRISTÓF, Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, Paganini verseny győztese 2010-ben. A PTE MK-n végzett 2012-ben.

BECK ZOLTÁN, egyetemi adjunktus, a PTE Zenélő Egyetem szakmai igazgatója, dalszerző-előadó, a 30Y együttes frontembere. 1998-ban magyar nyelv és irodalom szakot, 2010-ben Irodalomtudományi Doktori Iskolát (PhD) végzett a Pécsi Tudományegyetemen.

BESENCZI ÁRPÁD, Jászai Mari-díjas színész, a zalaegerszegi Hevesi Sándor színház igazgatója, a Jogtudományi Kar egykori hallgatója.

DÉR HENI, énekesnő. A PTE BTK-n végzett Politológia szakon 2012-ben.

KÖLES FERENC, Jászai Mari-díjas színművész, rendező. 2000-től a Pécsi Nemzeti Színház tagja. A PTE művelődési menedzser szakán szerezte diplomáját.

LAKATOS MÁRKstylist, jelmeztervező, újságíró. A PTE BTK-n végzett Esztétika szakon.

LOVASI ANDRÁS, Kossuth-díjas zenész, énekes (Kispál és a Borz, Kiscsillag). A JPTE TTK-n folytatta tanulmányait.

MÁGA ZOLTÁN, Liszt Ferenc díjas zenész, hegedűművész. A PTE MK-n végzett 2013-ban.

MARSALKÓ DÁVID, zenész. A Halott Pénz formáció alapítója, többszörös Fonogram díjas előadó. A PTE KTK-n folytatta egyetemi tanulmányait.

MIKLÓSA ERIKA, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas opera-énekesnő. A PTE-n szerzett diplomát 2017-ben.

MIKULI JÁNOS, Színész a PTE Janus Egyetemi Színház egyik alapítója, majd 2012-től az igazgatói pozíció betöltője is. A PTE-n diplomázott.

PARTI NAGY LAJOS, költő. A PTE Tanárképző Főiskolán végzett 1977-ben, magyar-történelem szakon.

DR. SÁROSI ISTVÁN, író. a PTE ÁOK-n végzett 1975-ben.

STENCZER BÉLA, színész, 1990-től a Pécsi Nemzeti Színház tagja. Több évig a Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) ügyvezető igazgatója volt. A PTE-n diplomázott.

SZENTPÉTERI JÓZSEF, World Press díjas természetfotós. A PTE TTK biológia szakán végzett alap, majd PhD fokozatot.

TAKÁTS ESZTER, zenész. A PTE MK-n végzett.

TÓTH ANDRÁS ERNŐ, színész, rendező, a PTE Janus Egyetemi Színház egyik alapítója és 2011-től a művészeti vezetője. Diplomáit a PTE ÁJK-n és a PTE BTK-n szerezte.

VERMES TÍMEA, operaénekes. A PTE MK-n végzett, Ének-Zene-Karvezetés szakon.

WEÖRES SÁNDOR, író, költő, irodalmár. Erzsébet Tudományegyetem Jogi Karán kezdte tanulmányait, majd földrajz-történelem szakon folytatta, végül filozófia-esztétika szakon szerzett diplomát. Elhunyt 1989. január 22-én.

ZÁVADA PÁL, író. A PTE KTK-n végzett 1978-ban.