Szeptember 19-én hozta nyilvánosságra a „The Campus Advisor” a legfrissebb rangsorát, melyben a legélhetőbb egyetemvárosokat rangsorolják különböző szempontok szerint, az egyetemi hallgatóktól kapott visszajelzések, vélemények alapján. A tavalyi 46. pozícióból a 14-re ugrott előre Pécs városa, többek között olyan világhírű egyetemvárosokat megelőzve, mint London, Krakkó, Barcelona vagy Párizs. A rangsorra a magyar főváros is felkerült: Budapest éppencsak lemaradt a képzeletbeli dobogóról.
A rangsor többek között olyan szempontok szerint minősíti a városokat, mint az akadémiai kiválóság, a hallgatóbarát légkör, a költségek tekintetében az ár-érték arány, a kulturális sokszínűség, a biztonság vagy az éjszakai élet.
Érdekesség, hogy a költségek, kiadások kategóriáját Pécs nyerte, vagyis ebben a mutatóban Pécs a legélhetőbb egyetemváros egész Európában!
Tarrósy István professzor, a Pécsi Tudományegyetem nemzetközi igazgatója a friss rangsor kapcsán elmondta: „Azt gondolom,
erre az eredményre méltán lehet büszke mindenki Pécsett, és a Pécsi Tudományegyetemen, de akár minden magyar magáénak érezheti a sikert,
hiszen fővárosunk és a baranyai vármegyeszékhely is kimagasló eredményt ért el. Az is árulkodó, hogy több mint 30 helyet lépett előre városunk a tavalyi rangsorhoz képest. Nem véletlen az a tendencia, amely megmutatkozik egyetemünkön, vagyis néhány év leforgása alatt megduplázódott a külföldi hallgatóink száma. Az a tény, hogy a határainkon túlról érkezők körében is egyre népszerűbb a PTE, remek visszajelzés számunkra, hogy a nemzetközi stratégiánk, melyet évekkel ezelőtt meghatároztunk, stabil alapokon nyugszik, és jó az irány. A most nyilvánosságra hozott rangsor pedig objektív módon erősíti meg mindezt” – osztotta meg gondolatait az igazgató.
A rangsor első három helyezettje Prága, Heidelberg és Galway lett, de utóbbihoz képest mindössze egyetlen tizeddel maradt le Budapest.
Külön öröm számunkra, hogy Pécs és Brno – a Masaryk Egyetem központja – egymás mellett szerepelnek a listán, hiszen az intézmények az EDUC szövetség révén már régóta dolgoznak együtt közös céljaik megvalósításán. Az EDUC (European Digital UniverCity) nemcsak az egyetemeink együttműködését jelenti, hanem közösségeink összefonódását is. Az EDUC (European Digital UniverCity) C betűje a city-t, azaz a várost jelenti, melyet azonban a communities-t, azaz a közösségeink, az egyetemi és a városi polgárok közötti kapcsolatok, valamint a regionális hálózatok töltenek meg tartalommal.
A teljes rangsor itt tekinthető meg: The Campus Advisor - Articles
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai Igazgatóság 2020.