Hét ország huszonöt hallgatója és hat vendégoktató vesznek részt a GEOREGNET hálózat nyári egyetemén, melyet június 30. és július 6. között szervez a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi és Földtudományi Intézete.
A CEEPUS közép-európai felsőoktatási csereprogram részeként működő GEOREGNET hálózat 15 ország 25 egyetemének földrajz tanszékeit fogja össze, a közös téma pedig Közép-Európa és a Balkán regionális fejlődésének problémái.
A PTE Természettudományi Kara idén először ad otthont a nyári egyetemen, melynek fókuszában ezúttal – a házigazdák kutatási profiljához és Baranya földrajzi sajátosságaihoz is igazodva – a kisvárosok sajátos fejlődési kihívásai állnak majd. A szakmai program során pécsi, maribori, pozsonyi, niš-i, zágrábi és debreceni egyetemeken oktató kutatók tartanak majd előadásokat, melyek a központi téma egy-egy aspektusára világítanak rá.
A program – akár csak a Pécsi Tudományegyetem maga – nagy hangsúlyt fektet a fenntarthatóságra, így az azt érintő kisvárosi kérdések külön tematikus blokkban kaptak helyet.
Az egyetemi oktatásban ugyancsak kiemelten fontos a gyakorlatorientáltság, ezért
a nyári egyetem részét képezi a terepmunka is, melynek során a csoport ellátogat Szigetvárra, Komlóra, Mohácsra és Harkányba is, így megismerheti a baranyai kisvárosok eltérő fejlődési pályáit.
A szervezők úgy gondolják, a nyári egyetem nem csak egy remek lehetőség a szakmai fejlődésre, de fellendítheti a programban részt vevő intézmények közötti hallgatói és oktatói mobilitást és alapul szolgálhat egy szorosabb szakmai kooperációnak is.
A program megvalósítását a Tempus közalapítvány CEEPUS-mobilitási ösztöndíjprogramon keresztül a PTE Nemzetközi Igazgatósága, a PTE Fenntartható Fejlődés Szakkollégiuma, valamint a PTE Természettudományi Kara támogatta.
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai Igazgatóság 2020.