Példamutató eredmény a „jakabosoktól”

máj

17

Beküldte
admin

Az áprilisi víztakarékossági kihívásban a Jakabhegyi Kollégium teljesített első helyen, a kezdeményezés az előző havi energiamegtakarítási kihíváshoz hasonlóan környezettudatosságra ösztönözte a kollégiumi hallgatókat. A „jakabos” lakók május 16-án vehették birtokba jutalmukat, a „PTE Zöld Egyetem Élménysarkot”.

A PTE Zöld Egyetem Programiroda által, az Üzemeltetési és Beruházási Igazgatóság, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) és a Hallgatói Szolgáltatási Központ (HSZK) együttműködésével, közösen indított kollégiumok közötti vízmegtakarítási versenyben nagy szerepet játszott a PTE Zöld Egyetem Nagykövet programja. A Nagykövetek odaadó munkájukkal járultak hozzá a kollégisták vízhasználatának tudatos csökkentéséhez – legyen szó csöpögve hagyott csapokról, hosszú zuhanyokról vagy pazarló rutinokról.

„Ez az eredmény a ti közösségi összefogásotok eredménye, annak, hogy a saját köreitekben, egymást motiválva terjesztettétek a zöld gondolatokat” – intézte szavait a kollégistákhoz Navreczki Fanni, a PTE Zöld Egyetem Programiroda programmenedzsere. „A kollégiumok vízfogyasztása érezhetően hozzájárul az egyetem teljes felhasználásához, ezért is fontos, hogy ezekben az épületekben kézzelfogható lépések történjenek a megtakarításért. A Jakabhegyi Kollégium sikere megmutatta, hogy ha a technikai feltételek adottak, és a közösség is nyitott a tudatosságra, akkor a kis lépések összeadódnak és valódi eredmények születhetnek környezeti, valamint gazdasági szempontból egyaránt. Mert minden zöld lépés számít” –  tette hozzá Navreczki Fanni.

„A kollégiumok működtetése nálunk nem csupán logisztikai feladat, hanem lehetőség arra, hogy olyan életteret biztosítsunk, amely ösztönzi a felelős gondolkodást. A HSZK részéről támogatjuk az ilyen kezdeményezéseket, mert hiszünk abban, hogy az egyetemi élet része a környezetért vállalt felelősség is – és külön öröm látni, amikor ezt a diákok maguk alakítják a saját közösségükön belül” – mondta Krutek Norber Kollégiumi Főosztályvezető.

„Az EHÖK számára kiemelt fontosságú, hogy a hallgatók ne csupán passzív résztvevői, hanem aktív formálói legyenek az egyetemi élet fenntarthatósági törekvéseinek. Ez a program is bizonyította, hogy a hallgatói közösség képes valódi változást elérni, ha megfelelő támogatást, lehetőséget és platformot kap az ötletei megvalósításához” – hangsúlyozta ki Kőszegi Gergő, az EHÖK kabinetfőnöke.

A csocsóasztal körül egyhamar méltő ellenfelekként csaphattak össze a lelkes játékosok.

Fotók: Kersák Viktória