Újabb innovatív projekt a PTE-n

dec

16

Beküldte
admin

Újabb együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara és a Test Innovation Technology Zrt. A közös munka célja ezúttal egy olyan innovatív, mesterséges intelligencia alapú szoftvertesztelési és folyamatoptimalizálási rendszer kifejlesztése, amely forradalmasíthatja a nagyvállalati szoftverminőség-biztosítást és üzleti folyamatmenedzsmentet. A PTE Kooperatív Kutatás-Fejlesztési Program 2024 őszi fordulójában a PTE és a budapesti székhelyű Test Innovation Technology Zrt. (TestIT) közös pályázata nyert támogatást egy AI-alapú szoftvertesztelési és folyamatoptimalizálási rendszer fejlesztésére.

A PTE Természettudományi Kar vezetése néhány évvel ezelőtt új stratégiai irányba indult el, melynek során aktívabban, nagyobb körben kezdtek nyitni a vállalati szféra irányába. A régióban egyelőre relatíve szűk azoknak a cégeknek a köre, melyek egybevágnak a kar oktatási, kutatási profiljával, ezért dr. Trócsányi András, a PTE TTK dékánja szerint minden a mostanihoz hasonló együttműködés különösen értékes és hasznos az intézmény számára.

Munkatársainkkal bízunk abban, hogy olyan tudáshoz, kompetenciához, skillhez jutunk hozzá a cégen keresztül, ami a későbbiekben javítja a diákok elhelyezkedési lehetőségeit a munkaerőpiacon, illetve amelyből a képzéseink profitálni tudnak” – mondta a dékán.
A
TestIT első lépésként egy szoftverbiztosítási kurzust indított a karon, amely a nagyvállalati környezetben alkalmazott megoldásokat mutatta be a hallgatóknak. Ezt követte a Mesterséges intelligencia a nagyvállalati környezetben kurzus, melynek során szakemberek ismertették meg a legmodernebb technológiákkal a fiatalokat. A mostani együttműködés azonban már egy új szintet képvisel, hiszen az oktatás mellett közös termékfejlesztésre is sor kerül.

Pécs nemcsak egy erős város, hanem egy erős akadémiai és vállalkozói központ is. A PTE-vel való együttműködés számunkra különösen izgalmas, hiszen már az első beszélgetések során éreztük, hogy egy nyelvet beszélünk a vezetéssel és a hallgatókkal is. Az oktatás, a kutatás, az innováció pedig mindkettőnk számára kulcsfontosságú értékek” – hangsúlyozta Szentiványi Mátyás, a Test Innovation Technology Zrt. Ügyvezetője, majd hozzátette, a közös munka a PTE oktatóinak és kutatóinak mély, elméleti tudását ötvözi majd szakembereinek szakmabeli és piaci ismereteivel.”
Szentiványi Mátyás emellett arról is beszélt, hogy a piaci ismeretek oktatásba integrálása mellett fontos számukra, hogy megmutassák a hallgatóknak, hogy a PTE-n megszerezhető tudás értékes és piacképes, illetve, hogy Pécsen komoly karrier lehetőségek vannak számukra.

A közös projekt célja egy innovatív, mesterséges intelligencia alapú szoftvertesztelési és folyamatoptimalizálási rendszer kifejlesztése, amely forradalmasíthatja a nagyvállalati szoftverminőség-biztosítást és üzleti folyamatmenedzsmentet. 
Az innovatív megközelítés lehetővé teszi, hogy a vállalatok jelentősen csökkentsék a szoftverminőség-biztosítási költségeiket, miközben növelik a hatékonyságot és a folyamatok átláthatóságát. A projekt nem csak a jelenlegi problémákra kínál megoldást, de a jövőbeli kihívásokra is felkészíti a vállalatokat az AI-vezérelt folyamatoptimalizálás és tesztelés területén, biztosítva hosszú távú versenyképességüket és hatékonyságukat.