ALTE minősítésű a német ECL nyelvvizsga a PTE-n!

már

A PTE Idegen Nyelvi Központ ECL német vizsgája megkapta az Association of Language Testers in Europe (ALTE) minőségi védjegyét, az úgynevett Q-markot.

Ezzel a minősítéssel az ECL német tesztek megfelelnek a nyelvvizsgák minőségére vonatkozó magas nemzetközi elvárásoknak.

Azok a vizsgázók, akik ezentúl a PTE Idegen Nyelvi Központban német ECL nyelvvizsgát tesznek, könnyebben mehetnek külföldre tanulni, ugyanis a német nyelvű országok számos egyeteme kizárólag ALTE által minősített nyelvvizsgákat fogad el a felvételi eljárás keretében. Azoknak is nagy előnyt jelent, akik Németországban szeretnének munkát vállalni, hiszen 2021. március elsejétől hivatalosan csak ALTE által minősített nyelvvizsgákat fogad el a német állam.